Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Switch to desktop Register Login

Nowy model rozgrywek młodzieżowych K-PZPN

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że na posiedzeniu Prezydium Zarządu K-PZPN, które odbyło się w dniu 21 marca 2017 r. w Toruniu podjęto uchwałę w sprawie reformy rozgrywek młodzieżowych, która obowiązywać będzie od sezonu 2017/2018. Nowy model rozgrywek obejmować będzie rozgrywki w systemie jednorundowym mecz i rewanż oraz awanse i spadki. Mistrzowie ligi będą wyłaniani po rundzie wiosennej.

Reforma ma na celu podniesienie i wyrównanie poziomu rozgrywek, uatrakcyjnienie ich oraz ułatwienie selekcji zawodników. Nowy model rozgrywek będzie miał strukturę kilku poziomów: I, II i III ligi w grupach max. do 8 zespołów. W grupach młodszych (trampkarz, młodzik) przewiduje się nawet cztery poziomy, co ułatwi logistykę rozgrywek.

W kategorii młodzika (junior D) planowane jest rozdzielenie kategorii na D1 i D2, z czego kategorię D2 utworzyłyby zespoły grające obecnie w klasie orlika (rocznik 2006 i młodsi) na podstawie osiągnięć w obecnych rozgrywkach turniejowych orlika.

W trakcie przygotowywania przez Wydział Gier i Ewidencji są regulaminy rozgrywek oraz system awansów i spadków. Zostaną one opublikowane w miesiącu maju 2017 r. Grupy rozgrywkowe na sezon 2017/2018 zostaną ustalone w oparciu o tabele i zajęte w nich miejsca na zakończenie sezonu 2016/2017.

SYMULACJA NOWEGO MODELU ROZGRYWEK OD SEZONU 2017/2018 DOSTĘPNA JEST POD TYM à LINKIEM

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Top Desktop version