Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Switch to desktop Register Login

Wda Świecie zwycięża w pierwszym meczu finałowym Pucharu Polski

W rozegranym 7 czerwca na stadionie w Ostaszewie pierwszym meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN, miejscowy Mustang przegrał z obrońcą trofeum Wdą Świecie 1:5 (1:4).

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla niżej notowanych gospodarzy (występują w klasie okręgowej), którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po golu Mateusza Dawca. Jednak w dalszej części spotkania swoją wyższość udowodnili trzecioligowcy ze Świecia i już po pięciu minutach doprowadzili do wyrównania po trafieniu Szymona Kocieniewskiego. Do przerwy podopieczni trenera Marka Końko jeszcze trzykrotnie skierowali piłkę do siatki rywali. Autorami bramek byli: Maciej Rożnowski (20’), Patryk Kiełpiński (24’) i Piotr Siekirka (41’). Jedynego gola po zmianie stron zdobył w 73 minucie Bartosz Czerwiński.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 21 czerwca w Świeciu (godz. 17.00).

I mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN

MUSTANG OSTASZEWO – WDA ŚWIECIE 1:5 (1:4)

Bramki: Mateusz Dawiec (8’) – Szymon Kocieniewski (13’), Maciej Rożnowski (20’), Patryk Kiełpiński (24’), Piotr Siekirka (41’), Bartosz Czerwiński 73’).

Mustang: Bartosz Goszka – Mateusz Parzyszek, Filip Pelc, Tomasz Belzyt, Adam Kaźmierczak – Mateusz Dawiec, Masato Hayashi, Tomasz Weber (59’ Kacper Mazerski), Maciej Dudek (80’ Cezary Chmielewski) – Błażej Wach (55’ Patryk Piotrowski), Patryk Ciężkowski. Trener: Michał Kożuchowski.

Wda: Łukasz Zapała – Bartosz Czerwiński, Patryk Kiełpiński, Szymon Kocieniewski, Karol Maliszewski (58’ Damian Wietrzykowski). – Dawid Retlewski (69’ Mikołaj Prybiński), Patryk Urbański, Łukasz Wenerski, Maciej Rożnowski (76’ Maciej Śliwiński) – Piotr Siekirka, Dawid Wietrzykowski (63’ Dawid Szczukowski). Trener: Marek Końko.

Żółta kartka: Masato Hayashi (Mustang)

Sędzia główny: Mariusz Korpalski (Toruń)

Sędzia asystent 1: Michał Sobczak (Bydgoszcz)

Sędzia asystent 2: Jacek Rogowski (Toruń)

Sędzia techniczny: Krzysztof Ulatowski (Bydgoszcz)