Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Switch to desktop Register Login

Polki gromią w Szubinie

W swoim drugim meczu w ramach turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy Kobiet U-17 reprezentacja Polski pewnie pokonała w piątek Wyspy Owcze 5:0. Mecz odbył się w Szubinie.

Dobrze przeanalizowaliśmy przeciwnika. Rywalki zostawiały dużo wolnej przestrzeni. Broniły czasem nawet całą drużyną w polu karnym. Musieliśmy więc próbować uderzeń z drugiej linii i to akurat wyglądało dobrze. Szkoda, że nie padło więcej bramek. Ta drużyna potrzebuje czasu. Każdy kolejny mecz będzie procentował – powiedziała po spotkaniu portalowi Łączy Nas Piłka selekcjoner reprezentacji Nina Patalon.

Polska – Wyspy Owcze 5:0 (3:0)
Bramki:
 Zofia Buszewska 9’, Paulina Tomasiak 20’, Paulina Filipczak 39’, Adriana Achcińska 57’, Agnieszka Glinka 69’

Polska: Marta Kaźmierczak – Zofia Buszewska, Alicja Sokołowska, Wiktoria Zieniewicz, Laura Rekus, Oliwia Cichy (41’ Alicja Piechocka) Adriana Achcińska, Paulina Filipczak (58’ Gabriela Grzybowska), Alexis Legowski (64’ Wiktoria Nowak), Agnieszka Glinka, Paulina Tomasiak.

W drugim piątkowym meczu Szwajcaria wygrała w Tucholi z Ukrainą 5:0.

Ostatnie mecze turnieju odbędą się w poniedziałek. Polki o pierwsze miejsce w grupie powalczą na stadionie w Tucholi  ze Szwajcarią (godz. 15.30). W tym samym czasie w Szubinie Wyspy Owcze zmierzą się z Ukrainą.

fot. Paula Duda/Łączy Nas Piłka

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Top Desktop version