Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Switch to desktop Register Login

Polska zwycięża w Tucholi i awansuje do Elite Round

W bardzo dobrym stylu zakończyły turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy Kobiet U-17 reprezentantki Polski. W meczu rozgrywanym w Tucholi podopieczne trener Niny Patalon pokonały Szwajcarię 2:1 (1:1). Wygrana zapewniła Polkom pierwsze miejsce w grupie z kompletem punktów i awans do Elite Roud – decydującej fazy eliminacji do ME.

Spotkanie miało wyrównany przebieg, choć ze wskazaniem na Polki i przyniosło wiele emocji licznie zgromadzonej na obiekcie w Tucholi publiczności. Biało-czerwone rozpoczęły mecz znakomicie, bowiem już w 2 minucie otworzyły wynik trafieniem Pauliny Filipczak. Z prowadzenia nasze piłkarki cieszyły się do 16 minuty, kiedy to bramkę dla rywalek zdobyła Chiara Messerli. W 63 minucie reprezentacja Polski doczekała się trafienia na wagę trzech punktów. Z dośrodkowania Pauliny Tomasiak skorzystała kapitan drużyny Adriana Achcińska i głową skierowała piłkę do siatki. Przede wszystkim jestem dumna z mojej drużyny, że potrafiła wyjść z remisu na prowadzenie. Udało nam się awansować z pierwszego miejsca w grupie, a to był nasz główny cel. Jesteśmy przeszczęśliwe. Nie było łatwo, ale pokazałyśmy charakter. Piszemy nową historię kobiecej piłki, to jest cudowne uczucie” – powiedziała po meczu Achcińska portalowi Łączy Nas Piłka.

Spotkanie z trybun obserwował Wiceprezes PZPN i Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, który po meczu pogratulował piłkarkom i sztabowi szkoleniowemu osiągniętego wyniku.

W meczu rozgrywanym równolegle w Szubinie, Ukraina zwyciężyła z Wyspami Owczymi 6:1.

Losowanie grup Elite Round odbędzie się 11 listopada. Gospodarzem turnieju finałowego w 2018 roku będzie Litwa.

Polska – Szwajcaria 2:1 (1:1)

Filipczak 2’, Achcińska 63’ – Kerr 16’

Polska: Kaźmierczak – Buszewska, Silny Zieniewicz, Radochońska – Wójcik (56’ Legowski), Achcińska, Cichy (41’ Oleksiak, 80’ Piechocka), Filipczak, Tomasiak – Kozak.