Agata Stępień: Pasja do futbolu nie ma wieku

Wróćmy jeszcze na moment do ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski 35+, które odbyły się w Nowej Rudzie. Przypomnijmy, że kadra K-PZPN wywalczyła na Dolnym Śląsku brązowe krążki. Działo się tak wiele, że warto to podsumować, a nikt nie zrobi tego lepiej niż grająca trenerka naszej reprezentacji – Agata Stępień.

„Miałam przyjemność uczestniczyć w tym turnieju zarówno jako trenerka, jak i zawodniczka. To były trzy dni ogromnych emocji, wysiłku i prawdziwej sportowej walki. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a my zakończyłyśmy go z bilansem pięciu zwycięstw, jednej porażki i dwóch remisów, zdobywając fantastyczne 3. miejsce. Ten wynik cieszy jeszcze bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele dziewczyn przyjechało praktycznie bez regularnych treningów, bo każda z nas ma swoje obowiązki, pracę, rodziny, dzieci i codzienne życie. To naprawdę super inicjatywa dla kobiet, które na co dzień często odkładają siebie na dalszy plan. Takie wydarzenia pokazują, że warto być aktywnym, wrócić do sportu i spędzać czas w świetnym towarzystwie. To także doskonała promocja piłki kobiecej i dowód na to, że pasja do futbolu nie ma wieku. Mimo bardzo przyjacielskiej atmosfery poza boiskiem, każda z nas była maksymalnie skupiona na walce o zwycięstwo — i właśnie to tworzyło wyjątkowy klimat tego turnieju. Ogromne podziękowania należą się również naszemu Związkowi, który świetnie się nami zaopiekował. Miałyśmy zapewnione wszystko czego potrzebowałyśmy, dzięki czemu mogłyśmy w pełni skupić się na rywalizacji i wspólnym przeżywaniu tego wydarzenia”