Polacy triumfowali w Turnieju Czterech Narodów!

24 maja 2026 zakończyły się zmagania w Turnieju Czterech Narodów, który był rozgrywany na Kujawsko-Pomorskich boiskach. Każdy z zespołów rozegrał trzy spotkania, a najlepszą ekipą okazała się Reprezentacja Polski U15 pod wodzą selekcjonera Piotra Klepczarka.

Turniej Czterech Narodów rozgrywany był w dniach 21-24 maja 2026. Zmierzyły się w nim cztery Reprezentacje U15: Polska, Słowacja, Węgry oraz Finlandia. Biało-czerwoni zremisowali dwa spotkania i wygrali jedno. Pierwszy mecz kadra Piotra Klepczarka zagrała w Nakle nad Notecią. Polacy zremisowali 1-1 z Finlandią, a jedyną bramkę dla nas zdobył Michał Kucała. Następnie Młode Orły rozegrały spotkanie w Łabiszynie z Węgrami. Ten mecz również zakończył się podziałem punktów w stosunku 1-1. Trafieniem z rzutu wolnego popisał się Marcel Zdybał, ale Węgrzy wyrównali w trakcie spotkania.

Na zwycięstwo Polacy musieli czekać do ostatniej fazy Turnieju, gdzie w Sicienku podejmowali Reprezentację Słowacji. Nasi reprezentanci pewnie zwyciężyli 3-0. Dwie bramki zdobył Marcel Zdybał, a jedną dorzucił Michał Kucała. Było to pierwsze zwycięstwo reprezentacyjne selekcjonera Piotra Klepczarka, które dało równocześnie pierwsze miejsce w klasyfikacji zmagań. Z tego miejsca dziękujemy za zaangażowanie w organizację wszystkim osobom, które sprawiły, że ten Turniej się odbył w świetnej atmosferze. Dziękujemy przede wszystkim Kibicom, którzy tak liczne gromadzili się na trybunach podczas wszystkich meczów. To pokazuje, że warto organizować takie wydarzenia w naszym regionie.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Czterech Narodów:

  1. Polska
  2. Finlandia
  3. Słowacja
  4. Węgry

Wyniki spotkań:

Polska-Finlandia 1-1

Słowacja-Węgry 2-2

Polska-Węgry 1-1

Słowacja-Finlandia 2-1

Polska-Słowacja 3-0

Finlandia-Węgry 3-0

Fot.: Centrum Sportu w Sicienku