Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

100 lat Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej!

W tym roku Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej świętuje 100-lecie istnienia. Już tylko kilka dni dzieli nas od uroczystych obchodów tego pięknego jubileuszu.

 

Jak to się wszystko zaczęło? 6 stycznia 1923 roku powołano do życia protoplastę K-PZPN - Toruński Okręgowy Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Toruniu. Prezesem został Stanisław Maltze. Nowy okręg objął swym zasięgiem ówczesne województwo pomorskie, Wolne Miasto Gdańsk, powiaty Bydgoszcz, Inowrocław, Nieszawa oraz powiaty Sierpc, Włocławek i Lipno. Dwa lata później związek oficjalnie przyjęto w struktury Polskiego Związku Piłki Nożnej. 9 października 1927 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków TOZPN obradujące w Bydgoszczy postanowiło zmienić nazwę na Pomorski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz przenieść siedzibę władz do Bydgoszczy. Gród nad Brdą jest miejscem urzędowania futbolowej centrali na Kujawach i Pomorzu nieprzerwanie do chwili obecnej.

 

W 2000 roku w wyniku nowego podziału administracyjnego kraju na 16 województw zmianie uległy również struktury związków terenowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dnia 26 maja 2000 r. odbyto w Bydgoszczy Walne Zebranie Wyborcze Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej z udziałem delegatów klubów z dotychczasowych działających trzech OZPN w Bydgoszczy, Toruniu, i Włocławku. Podczas tego zebrania wybrano prezesa, członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej z siedzibą w Bydgoszczy. Prezesem został wybrany Eugeniusz Nowak. Szczegółowe losy Związku i najważniejsze wydarzenia w jego historii przybliżamy w okolicznościowym wydawnictwie, które otrzymają wszyscy uczestnicy obchodów, a także ukaże się ono w formie elektronicznej na naszej stronie www. Przygotowaliśmy również specjalny film, który znaleźć można w serwisie YouTube (odnośnik poniżej).

 

Obchody jubileuszu zainaugurowane zostaną już w najbliższy piątek, 26 maja. Na zaproszenie Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w gościnnych progach Urzędu Miasta Bydgoszczy odbędzie się specjalne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po posiedzeniu zaplanowano wspólną konferencję prasową Prezydenta Bruskiego, Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy i Prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka. Dzień później w Hotelu Pałac w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się uroczysta gala z okazji 100-lecia K-PZPN, w której weźmie udział ponad 200 zaproszonych gości. Na gali jednak obchody się nie kończą, bowiem już 19 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się turniej z okazji 100-lecia K-PZPN o Puchar Prezesa Eugeniusza Nowaka dla dzieci w kategorii U-11.  W planach są także turnieje dedykowane dziewczynkom, zmagania futsalowe, a także konkursy wiedzy dla młodzieży szkolnej. Zwieńczeniem będzie październikowy turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy U-19 organizowany na terenie naszego województwa z udziałem reprezentacji: Niemiec, Macedonii Północnej, Kazachstanu i Polski.

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję