Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

One mają moc! Reprezentantki K-PZPN z brązowymi medalami Mistrzostw Polski 35+

Kapitalny debiut w Mistrzostwach Polski 35+ zaliczyły reprezentantki Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczne trenera Damiana Stodolnego po pełnym emocji i dobrej zabawy turnieju zawiesiły na swoich szyjach brązowe medale! „To był świetny turniej, pełen dobrej zabawy i walki na boisku. Jestem dumna z dziewczyn i z niecierpliwością czekam na kolejne mistrzostwa” – mówi Agata Stępień, kapitan drużyny.

 

Rywalizacja na obiektach GKS Bełchatów rozpoczęła się w sobotnie popołudnie. W pierwszym pojedynku nasza drużyna stanęła naprzeciwko późniejszych finalistek ze Śląskiego ZPN. Mecz zakończył się remisem 2:2, a gole dla K-PZPN zdobywały Karolina Kowalska (16’) i Lena Sadowska (25’). Kolejnym rywalem był Opolski ZPN. W mecz świetnie weszły piłkarki z Kujaw i Pomorza, które po 12 minutach prowadziły 2:0 po trafieniach Leny Sadowskiej (4’) i Agaty Stępień (12’). Rywalki nie zamierzały jednak składać broni i w 15 minucie zdobyły gola kontaktowego, a na trzy minuty przed końcem spotkania doprowadziły do wyrównania.

 

 

W ostatnim sobotnim starciu kadra K-PZPN pokonała gospodynie turnieju Łódzki ZPN 3:0, a na listę strzelczyń wpisały się Natalia Zgłobicka, Agata Stępień i Lena Sadowska. Dobra gra zespołowa, świetna atmosfera w zespole i bardzo dobrze spisująca się w bramce Kamila Rosińska (w opinii wielu obserwatorów najlepsza golkiperka mistrzostw) – to wszystko zwiastowało udaną dalszą część turnieju. Jedynym powodem do zmartwień był uraz odniesiony przez Karolinę Konieczną, który wykluczył ją z udziału w  kolejnych spotkaniach.

 

 

W niedzielny poranek dokończona została faza grupowa. W ostatnim meczu grupowym nasze piłkarki zaimponowały skutecznością, pokonując Pomorski ZPN aż 5:0. Po dwa trafienia w tym meczu zanotowały Karolina Kowalska i Lena Sadowska, a jedną bramkę dołożyła kapitan Agata Stępień. Nasza drużyna uzyskała tym samym prawo gry w meczu o 3. miejsce, gdzie zmierzyła się z wicemistrzyniami Polski z ubiegłego roku – reprezentantkami Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek ten przyniósł koncertową wręcz grę kadry K-PZPN, choć początek należał do zawodniczek z Małopolski, które w 3 minucie objęły prowadzenie. Po zaledwie dwóch minutach do wyrównania doprowadziła Natalia Zgłobicka i od tego momentu ton boiskowym wydarzeniom nadawały piłkarki z Kujaw i Pomorza. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę gola na 2:1 zdobyła Karolina Kowalska, a kolejne trafienia dołożyły Lena Sadowska (2) i ponownie Kowalska.

 

 

Po wygranej 5:1 przyszedł czas na dekorację i świętowanie zdobycia brązowych medali Mistrzostw Polski 35+ w debiucie na tej imprezie! Tytuł mistrzowski obroniły piłkarki z Dolnośląskiego ZPN, które w finale pokonały Śląski ZPN 2:1. „Jechaliśmy Bełchatowa z pozytywnym nastawieniem, ale przywiezienia medalu chyba nikt się nie spodziewał. Jesteśmy dumni z dziewczyn, bo zostawiły na boisku całe swoje serce i sporo zdrowia. Stworzyły świetną ekipę zarówno na boisku jak i poza nim. Atmosfera była znakomita. Już nie możemy się doczekać kolejnych mistrzostw, a po tegorocznej edycji apetyty na pewno są spore.” – podsumował Maciej Pietrzyk, kierownik drużyny.

 

 

Reprezentacja K-PZPN zagrała w składzie:

Agata Stępień

Kamila Rosińska

Katarzyna Rekowska

Karolina Konieczna

Karolina Wasilkiewicz

Karolina Kowalska

Lena Sadowska

Helena Romańska

Natalia Arbuz

Natalia Zgłobicka

 

Sztab szkoleniowy:

Damian Stodolny – trener

Maciej Pietrzyk – kierownik drużyny

Stanisław Wyrwas – kierownik drużyny

 

 

Klasyfikacja końcowa:


1. Dolnośląski ZPN
2. Śląski ZPN
3. Kujawsko-Pomorski ZPN
4. Małopolski ZPN
5. Opolski ZPN
6. Wielkopolski ZPN
7. Łódzki ZPN
8. Podlaski ZPN
9. Warmińsko-Mazurski ZPN
10. Pomorski ZPN

 

Wyróżnienia indywidualne:

Królowa strzelczyń – Patrycja Pożerska (Dolnośląski ZPN)

Najlepsza zawodniczka – Daria Kasperska (Śląski ZPN)

Najlepsza bramkarka – Marta Dobrowolska (Dolnośląski ZPN)

 

Zdjęcia: Foto Piotr

 

FOTORELACJA Z PIERWSZEGO DNIA

FOTORELACJA Z DRUGIEGO DNIA

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję