Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Pamiętamy o Andrzeju Brończyku. Już po raz XVII uczciliśmy Jego pamięć

15 grudnia 2018 r. w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyła się XVII edycja Międzynarodowego Turnieju Oldbojów im. Andrzeja Brończyka o Puchar Prezesa K-PZPN. Najlepszym spośród 16 drużyn okazała się  ekipa PAAK GIVOVA Bydgoszcz, dla której był to drugi udział w  memoriale. W finale zawodnicy PAAK GIVOVA pokonali zespół 4-krotnego triumfatora memoriału Olimpię Grudziądz 6:0.

 

W meczu o 3. miejsce ŁKS Łódź spotkał się z zespołem Oldboy Świnoujście. W tym pojedynku lepsi okazali się obrońcy tytułu, pokonując łodzian 4:2. Najważniejsze jednak jest  to, że po raz kolejny znani sportowcy, trenerzy i działacze spotkali się, by uczcić pamięć jednego z najwybitniejszych piłkarzy regionu kujawsko-pomorskiego. 

 

Poza meczami o turniejowe punkty tradycyjnie rozegrano  mecz pokazowy Vip-y/Goście kontra „Przyjaciele Andrzeja” czyli zespół złożony z byłych zawodników grających  w zespole z Andrzejem Brończykiem. Na boisku zobaczyliśmy wiele znanych postaci  z dyrektorem sportowym PZPN Stefanem Majewskim  na czele. Na parkiecie zagrali tacy zawodnicy jak: Robert Matuszewski, Krystian Hilsher, Mirosław Rzepa, Grzegorz Wódkiewicz, Jarosław Chwiałkowski, Paweł Straszewski, Mariusz Modracki, Jarosław  Chwiałkowski, syn „Kini” Jarosław Brończyk, Grzegorz Bała, Maciej Bierwagen, Franciszek Jarosz, Sławomir Kempa,  Dariusz Gliniewicz, Piotr Gruszka, Marek Twardowski, a także dr. Jerzy Lachowicz. Trener zespołu: Stanisław Mątewski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem właśnie  zawodników „Przyjaciół” mimo, iż po przeciwnej stronie zagrali m.in. Paweł Golański, Janusz Dziedzic, Rafał Niżnik, Marcin Feddek, Tomasz Zawiszewski, Grzegorz Przybysz, Piotr Barlik, Marek Repka, wiceprezydent Miasta Bydgoszczy Michał Sztybel, Jakub Siekierski, Andrzej Szajna, Zdzisław Tylicki, Andrzej Urbaniak, żużlowcy Orwat Tomasz, Ivacić Matić, Patrycja Urbańska, bramkarka KKP Bydgoszcz. Trener zespołu: Andrzej Magowski.  Pokazowy mecz zakończył się zwycięstwem „Przyjaciół Andrzeja” 7:3.  

   

Leszek Płoszaj, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego po zakończonym turnieju powiedział:

 

"Tegoroczny turniej stał na  bardzo wysokim  poziomie sportowym. Wynik finału może być mylący, ale w pierwszej połowie spotkania poważnej kontuzji złamania kości piszczelowej doznał bramkarz Olimpii Michał Wróbel. W bramce musiał stanąć zawodnik z pola, a wiemy, że to już nie to samo. Bardzo nam przykro z tego powodu. Większość  spotkań było bardzo zaciętych  i wiele kończyło się remisami. Bardzo fajnie jest na koniec turnieju widzieć bardzo zadowolonego jednego z naszych długoletnich sponsorów właściciela firmy PAAK Wiesława Paczkowskiego, którego podopieczni sprawili wg. mnie  dużą niespodziankę wygrywając tegoroczny turniej. Ekipy, które jak zawsze dojechały w komplecie do  Bydgoszczy zgłaszały już chęć  przyjazdu za rok. Chciałbym w  imieniu Komitetu Organizacyjnego XVII Międzynarodowego Turnieju Oldbojów im. Andrzeja Brończyka o puchar Prezesa K-PZPN, złożyć serdeczne podziękowania władzom miasta za finansowe wsparcie oraz sponsorom, uczestnikom i kolegom z boiska, którzy jak zwykle przybyli do Bydgoszczy, aby uczcić pamięć Andrzeja Brończyka.”

 

Wspomnienie o Andrzeju Brończyku

Andrzej Brończyk do Zawiszy Bydgoszcz trafił we wrześniu 1970 roku z Goplanii Inowrocław. W sezonie 1971/72 trener Bronisław Waligóra powoli zaczął Go wprowadzać na boisko w pierwszym składzie. Potem przez prawie 20 lat bronił bramki Zawiszy. Swój życiowy mecz rozegrał w marcu 1978 roku na Łazienkowskiej w Warszawie. Skazany na porażkę Zawisza wygrał z Legią 1:0, a Brończyk był najlepszym zawodnikiem na boisku. W barwach Zawiszy wystąpił w ponad 1400 spotkaniach w I, II i III lidze. W kadrze olimpijskiej rozegrał 9 spotkań. Karierę piłkarską zakończył w 1991 roku (ostatni mecz z Ruchem Chorzów). Oficjalnie pożegnał się w maju 1994 roku podczas meczu Przyjaciół Brończyka z Orłami Górskiego. Potem wielokrotnie asystował w prowadzeniu pierwszej drużyny szkoląc bramkarzy. Dwukrotnie prowadził zespół samodzielnie. Stał się legendą, wzorem wierności i przywiązania do bydgoskiego Zawiszy. Zmarł nagle w grudniu 2000 roku.

 

ABY OBEJRZEĆ OBSZERNĄ FOTORELACJĘ Z TURNIEJU KLIKNIJ --> TUTAJ 

 

Klasyfikacja końcowa XVII Międzynarodowego Turnieju Oldbojów im. Andrzeja Brończyka o Puchar Prezesa K-PZPN:

 

1. PAAK GIVOVA

2. OLIMPIA GRUDZIĄDZ

3. OLDBOY ŚWINOUJŚCIE

4. ŁKS ŁÓDŻ

5.-8. CHEMIK, OLDBOYS RZECZENICA, POLONIA LUXEMBURG, OLDBOYS KOSZALIN

9-16. POGOŃ MOGILNO, RHINOS HAMBURG, ZJEDNOCZENI TEAM, LECH RYPIN.

 

Nagrody indywidualne:

Król strzelców: GRZEGORZ SKWARA  (Oldboy Świnoujście)

Najlepszy zawodnik: Jarosław Białek (PAAK GIVOVA)

Najlepszy bramkarz: Robert Tomaszewski (PAAK GIVOVA)

 

Turniej zorganizowano przy wykorzystaniu środków finansowych Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

Patronat Honorowy  Prezydenta Miasta Bydgoszczy 

Organizator turnieju :  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Partnerzy Turnieju: Urząd Miasta Bydgoszczy, Polski Związek Piłki Nożnej

Sponsorzy turnieju: Hurtownia PAAK, Rhinos Sports, Wijmar Sport, Hurtownia Mięsa i Wędlin Grall, HN Krzysztof Nowak, Brat-Piotr Barlik, Gazdówka-Karczma Góralska, Elczar, Drobex, Przewozy Autokarowe Kowalewski, Zina, e-kowalski.pl, Pepsico, Przewozy Pasażerskie-Libus, Kopalnia Ludkowo D.E.Kowalczyk.

 

fot. Maciej Mrozik

 

 

 

 

 

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

fax 52 341 72 08

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82, fax 56 622 70 33

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel./fax 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję