Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Podsumowanie konferencji dla trenerów organizowanej przez Kujawsko-Pomorski ZPN

W dniu 5 stycznia 2020 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyła się Ogólnopolska Konferencja dla trenerów Kujawsko-Pomorskiego ZPN.  Na konferencję zaaplikowało ponad 800 trenerów. W tym także trenerzy z innych województw.

 

Konferencja rozpoczęła się tradycyjną minutą ciszy, którą uczczono pamięć trenerów oraz działaczy K-PZPN, którzy odeszli w roku 2019. Konferencję otworzył wiceprezes PZPN prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, który swoje wystąpienie rozpoczął od prośby do uczestników konferencji o przyłączenie się i wsparcie akcji charytatywnej „Serce Julki” (więcej o akcji --> tutaj). Następnie przekazał informacje związane z rozgrywkami, szkoleniem i licencjami oraz przypomniał o imprezach jakie będą rozgrywane w naszym regionie w 2020 roku. Prezes Nowak swoje wystąpienie zakończył życzeniami pomyślności w Nowym Roku skierowanymi do wszystkich trenerów i uczestników konferencji.

 

Kolejnym punktem konferencji było wręczenie brązowych, srebrnych oraz złotych certyfikatów nadanych przez PZPN szkółkom piłkarskim z województwa kujawsko-pomorskiego. Wręczono łącznie 42 certyfikaty: 29 brązowych, 8 srebrnych oraz 5 złotych.

 

Po ceremonii wręczenia certyfikacji przystąpiono do uhonorowania listami gratulacyjnymi i upominkami wszystkich trenerów oraz osób związanych z Gimnazjalnymi i Licealnymi Ośrodkami Szkolenia Sportowego, które działały w Bydgoszczy i  Toruniu w latach 2004-2019. Certyfikaty dla szkółek oraz listy gratulacyjne dla osób i trenerów współpracujących przy projekcie OSSM wręczali Prezes Eugeniusz Nowak, Wiceprezesi K-PZPN Michał Dołożenko, Jarosław Chwiałkowski oraz członkowie prezydium K-PZPN Włodzimierz Figas i Januariusz Stodolny. Przypomnijmy, że przy tym projekcie współpracowało ponad czterdzieści osób. Po ceremonii, podziękowania za współpracę złożył również dyrektor SP15 z OMS w Bydgoszczy Tomasz Gadziński.

 

Prelegenci konferencji i tematy

 

Paweł Habrat - psycholog z nominacją Polskiego Komitetu Olimpijskiego – trener mentalny Lechii Gdańsk przedstawił wykład „Najczęstsze błędy w komunikacji na linii trener-zawodnik”. Prof. Marcin Andrzejewski - trener przygotowania motorycznego zaprezentował wykład na temat „Planowanie obciążeń treningowych w okresie przygotowawczym w zespołach niższych klas rozgrywkowych”, a kontynuację planowania techniczno-taktycznego  „Planowanie założeń techniczno-taktycznych w okresie przygotowawczym w zespołach niższych klas rozgrywkowych” wyłożył trener UEFA PRO Mariusz Rumak. Andrzej Magowski i Michał Żurowski przedstawili propozycję modyfikacji rozgrywek dziecięco-młodzieżowych „Od Pasji do Futbolu”. W części teoretyczno praktycznej Wojciech Tomaszewski II trener reprezentacji Polski U19 oraz dyrektor Akademii Warty Poznań zaprezentował „Przygotowanie techniczno-taktyczne piłkarzy nożnych kończących etap juniora, trafiających do zespołów seniorskich”, natomiast ostatnim prelegentem konferencji K-PZPN był Łukasz Żebrowski trener reprezentacji Polski U19  w futsalu, trener FC Toruń, który zademonstrował „Działania indywidualne oraz grupowe w futsalu - wybrane środki treningowe jako uzupełnienie szkolenia piłkarzy nożnych”.

 

Wśród gości konferencji był również Dariusz Pasieka – Szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN oraz Adam Łopatko - Krajowy Koordynator Kształcenia i Licencjonowania Trenerów. W zajęciach praktycznych brali udział juniorzy klubu BKS Chemik Bydgoszcz oraz zespół młodzika Fundacji Bydgoskiej Szkółki Piłkarskiej JAcademy. Oficjalnego zamknięcia konferencji dokonał wiceprezes K-PZPN Jacek Bojarowski.

 

Wydział Szkolenia K-PZPN

 

WIDEO Z KONFERENCJI

 

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA Z KONFERENCJI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Szymon StolarskiKujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

fax 52 341 72 08

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82, fax 56 622 70 33

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel./fax 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję