Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Podsumowanie konferencji dla trenerów organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

W dniu 19 grudnia 2021 roku odbyła się Konferencja Trenerów organizowana przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Konferencja odbyła się w formie online i była pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez K-PZPN. Na konferencję zaaplikowało blisko 800 trenerów z całej Polski, a sygnał był odbierany w kilku krajach Europy, a nawet Ameryce Północnej.

 

Konferencję otworzył Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, który w swoim wystąpieniu mówił o aktualnych rozgrywkach organizowanych przez K-PZPN, przypomniał o organizacji kursów trenerskich dla trenerów piłki nożnej, futsalu a także innych wydarzeń szkoleniowych w postaci konferencji i warsztatów dla trenerów. Prezes w trakcie swojego wystąpienia poruszył również kwestię rozgrywek dziecięcych bez wyników i tabel „Od Pasji Do Futbolu” oraz temat zbliżających się eliminacji rozgrywek o Mistrzostwo Polski amatorów w ramach eliminacji UEFA Regions Cup.

 

Prezes Eugenuisz Nowak swoje wystąpienie zakończył życzeniami pomyślności w Nowym Roku skierowanymi do wszystkich trenerów i uczestników konferencji.

 

Prelegenci konferencji i tematy

Marcin Dorna p.o. dyrektora sportowego PZPN - „Proaktywnie, z inicjatywą. Obrona wysoka – zasady, wyzwania, korzyści”. 

Daniel Wojtasz trener analityk szkoły Trenerów PZPN - „Kontekstowa analiza budowanie strategii gry w obronie”.

Bartłomiej Zalewski koordynator projektu PZPN  Talent Pro - „System 1-3-5-2 - strategia rozwoju taktycznego młodego zawodnika".

Jakub Śpiegowski trener edukator Zachodniopomorskiego ZPN - „Orlik - rozwój poprzez gry ”.

 

Uczestnicy podczas konferencji brali udział w czterech ankietach, które równocześnie weryfikowały obecność i zaangażowanie odbiorców pozwalając tym samym na przyznanie 5pkt/h do przedłużenia licencji.

 

Decyzja o przeprowadzeniu Konferencji Trenerów K-PZPN 2021 w formie online została podjęta z uwagi na rozwojową sytuację związaną z pandemią COVID-19, w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa oraz w trosce o zdrowie wszystkich uczestników Konferencji. Warto zaznaczyć, że była to największa konferencja piłkarska w formie online w Polsce.

 

O podsumowanie konferencji poprosiliśmy Andrzeja Magowskiego – wiceprezesa ds. szkolenia K-PZPN:

 

„Konferencja odbyła się w formie online z wiadomych przyczyn. Dlatego z pełną odpowiedzialnością, czystym sumieniem i dosłownie możemy wszystkim uczestnikom konferencji życzyć zdrowych i spokojnych Świąt. Zrobiliśmy wszystko, aby nie ryzykować i zachować w pełni bezpieczeństwo uczestników szkolenia.

 

Nie ukrywam, że byliśmy pełni obaw. Mieliśmy około 850 wniosków, ostatecznie do konferencji zostało zakwalifikowanych 792 uczestników. To pierwsze na taką skalę wydarzenie online organizowane przez Wydział Szkolenia K-PZPN. Wcześniej robiliśmy wyłącznie szkolenia dla maksymalnie 32 uczestników na kursach trenerskich.

 

Szacunek i brawa dla prelegentów, którzy zaprezentowali „Merytoryczny Top” i przekazali interesujący materiał szkoleniowy. Marcin Dorna - to co nas czeka, kierunek jaki musimy obrać w szkoleniu i grze, aby liczyć się w rywalizacji z najlepszymi, czyli kierunek odważnej gry w strefie wysokiej, bronienia, pressingu wysokiego w wykonaniu proaktywnego zawodnika, zespołu i proaktywnego trenera. Daniel Wojtasz, trener analityk Szkoły Trenerów PZPN zaprezentował przykłady doboru strategii gry zespołu w bronieniu w oparciu o kontekstową analizę gry. Bartłomiej Zalewski przybliżył zalety gry w ustawieniu 1-3-5-2 i wykorzystanie tego systemu przez najlepszych trenerów w Europie. Jakub Śpiegowski )ciekawostka: absolwent kursu UEFA A w K-PZPN) w swoim przesłaniu przekonał nas mocno, że najlepszym narzędziem do nauki gry w piłkę nożną są gry i fragmenty gry, czyli rzeczywiste środowisko gry zapewniające rywalizację i intensywność. Uznanie należy się również ekipie Asystenta Trenera w osobach Marcina Papierza i Grzegorza Gromadzkiego, którzy czuwali nad konferencją od strony technicznej, zapewniając bardzo dobry przepływ sygnału do uczestników konferencji. Otrzymaliśmy również szczegółowy indywidualny raport (ok. 5000 stron), który pozwala nam, prześledzić i ocenić połączenie z każdym z uczestników oraz zweryfikować przesłane ankiety z odpowiedziami, które posłużyły do weryfikacji obecności uczestników. Sygnał z naszej konferencji dotarł do terenów z całej Polski oraz do takich krajów jak Anglia, Kanada, Niemcy, Austria, Litwa, Białoruś, Egipt i Słowacja.

 

Osobiście dziękuję trenerom z Wydziału Szkolenia i reprezentacji K-PZPN, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację konferencji: Michałowi Żurowskiemu, Krzysztofowi Jabłońskiemu i Szymonowi Kmiecikowi, a dniu konferencji wspierał nas również trener Zbigniew Stefaniak.

 

W większości czasu w trakcie konferencji liczniki wskazywały około 98% obecności. Nie mieliśmy sygnałów o większych problemach technicznych. Dosłownie w kilku przypadkach otrzymaliśmy informację o chwilowym przerwaniu łączności, co było przyczyną wyłącznie słabszego odbioru spowodowanego miejscem, słabszym sygnałem lub odbiornikiem uczestnika konferencji.

 

Zadanie „konferencja” za nami, kolejne zadanie to zamknięcie okna przedłużania licencji trenerskich w trybie zwykłym. Przypominam, że wnioski mogą być składane do 31.12.2021 do godz. do 23.59. Po tym terminie licencje będą przedłużane tylko  w trybie nadzwyczajnym.”  

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE Z KONFERENCJI

 

Marcin Dorna

Jakub Śpiegowski

Bartłomiej Zalewski

Daniel Wojtasz

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję