Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

PUCHAR DLA ZAWISZY!

Zawisza Bydgoszcz zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2021/2022! Po bardzo emocjonującym pojedynku podopieczni trenera Piotra Kołca pokonali Unię Janikowo 4:2 (1:0).

Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie i mogło podobać się licznie zgromadzonym na stadionie im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie kibicom. Wynik meczu otworzyli w 30 minucie zawiszanie po trafieniu Piotra Okuniewicza. Mimo prób z obu stron do końca pierwszej odsłony wynik spotkania nie uległ zmianie.

W 57 minucie sędzia Patryk Gryckiewicz podyktował jedenastkę dla bydgoszczan po faulu na Kamilu Żylskim. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem podwyższył rezultat. Kiedy wydawało się, że korzystny wynik przyjezdni dowiozą do końcowego gwizdka, do głosu zaczęli dochodzić janikowianie i w ciągu zaledwie dwóch minut wyrównali stan pojedynku! W 73 minucie na listę strzelców wpisał się Jędrzej Kujawa, a w 75 minucie Bartosza Szelonga pokonał Gracjan Goździk. Emocjonująca końcówka spotkania zmusiła do wstania z miejsc nawet najbardziej stonowanych kibiców.

W 78 minucie w głównej roli wystąpił ponownie najlepszy strzelec Zawiszy – Kamil Żylski. Napastnik przymierzył celnie z ok. 20 metrów i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kropkę nad „i” postawił w 88 minucie Maciej Koziara, który po podaniu Medarda Dahmsa nie dał szans golkiperowi Unii - Gracjanowi Fabiszewskiemu.

Zawisza w nagrodę za zdobycie Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN otrzymał czek na 40 tysięcy złotych, zaś konto janikowian wzbogaciło się o 15 tysięcy złotych. Ponadto bydgoszczanie będą reprezentować nasz Związek na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

Zawiszy Bydgoszcz serdecznie gratulujemy tytułu i życzymy kolejnych sukcesów!

Unia Janikowo – Zawisza Bydgoszcz 2:4 (0:1)

Bramki: Jędrzej Kujawa 73’, Gracjan Goździk 75’ - Piotr Okuniewicz 30’, Kamil Żylski 59’ (k), 78’, Maciej Koziara 88’

Unia: Fabiszewski – Kowalski, Kędziora, Goździk, Mysiak, Roszak (73’ Urbański), Ławniczak (58’ Kryszak), Ciechanowski, Kowalski, Hulisz, Kujawa. Trener: Michał Orlik.

Zawisza: Szelong – Wędzelewski, Maciejewski, Paliwoda, Oczkowski, Sochań, Koziara, Mielcarek (83’ Dahms),  Żyliński (83’ Nowak), Okuniewicz, Żylski (90’ Chachuła). Trener: Piotr Kołc.

Sędziowali: Patryk Gryckiewicz (główny), Michał Sobczak, Jakub Winkler (asystenci), Dariusz Ignatowski (techniczny)

Spotkanie transmitował na żywo portal Pomorska.pl. Nagranie zobaczyć można poniżej.