Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Puchar Polski Kobiet na szczeblu K-PZPN dla piłkarek WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz!

Piłkarki WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz zdobywczyniami Pucharu Polski Kobiet na szczeblu K-PZPN w sezonie 2022/2023! Bydgoszczanki w konkursie rzutów karnych pokonały na stadionie w podbydgoskim Łochowie drużynę Strażaka Przechowo 4:3.

Od pierwszych minut środowego pojedynku zarysowała się przewaga zespołu znad Brdy. Trzecioligowiec częściej gościł w polu karnym rywalek i stwarzał sobie groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Już w 3 minucie strzał Julii Jaśniewskiej obroniła Marcelina Mikołajczyk, a po chwili uderzenie głową Bogny Szumskiej minęło bramkę. Kolejne okazje bydgoszczanek przyniosły 11, 13 i 18 minuta. W pierwszej z nich strzał z rzutu wolnego Marty Paduch poszybował nieznacznie ponad poprzeczką, w drugiej groźne uderzenie Anny Bucholc po akcji prawym skrzydłem padł łupem bramkarki, a w trzeciej piłka po strzale głową Szumskiej otarła się o poprzeczkę. W końcówce pierwszej części gry swoje szanse miały ponownie  Szumska, Bucholc, a także Oliwia Krysiak, jednak również te próby nie zakończyły się powodzeniem.

Obraz gry nie uległ znacznej zmianie po przerwie i to WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz nadal był stroną dominującą. Ponownie zawodziła jednak skuteczność. W 61 minucie Bognę Szumską powstrzymała golkiperka Strażaka, a po 10 minutach w bardzo dobrym stylu obroniła strzał głową Martyny Kubiak. Tuż przed ostatnim gwizdkiem bliska szczęścia była Oliwia Jendrasiak, jednak uderzyła tuż obok bramki. Zgodnie z regulaminem sędzia Agnieszka Cielepak zarządziła konkurs jedenastek. W tej próbie nerwów lepiej poradziły sobie zawodniczki z Bydgoszczy, które zwyciężyły 4:3. Dla WSG/Sportis KKP II trafiały: Marta Kaczmarek, Marta Paduch, Martyna Kujawa i Oliwia Jendrasiak, zaś po stronie ekipy z Przechowa na listę strzelczyń wpisały się:  Marcelina Mikołajczyk, Julia Ciesielska i Wiktoria Zielińska.

Puchar, medale i czek o wartości 5.000 zł wręczył zwyciężczyniom Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, któremu towarzyszyli wiceprezesi Michał Dołożenko i Jarosław Chwiałkowski oraz Skarbnik Januariusz Stodolny. Triumfatorki okręgowego Pucharu Polski wywalczyły także przepustkę na szczebel centralny „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Nagrodę finansową za udział w finale otrzymała również drużyna przegrana w finale. Konto Strażaka Przechowo zasili 2.500 zł.

FOTORELACJA DARIUSZA STOŃSKIEGO

WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz – Strażak Przechowo 0:0, w rzutach karnych 4:3

Skład WSG/Sportis KKP II: Oliwia Nowińska – Marta Paduch, Bogna Szumska (67’ Martyna Kubiak), Julita Lipińska, Julia Ruprik, Justyna Zabłotna, Julia Jaśniewska (59’ Oliwia Jendrasiak), Anna Bucholc (75’ Emilia Sobierajska), Jagoda Rachuba, Oliwia Krysiak (59’ Marta Kaczmarek), Martyna Kujawa.

Rezerwowe: Kinga Rabinek - Emilia Sobierajska, Oliwia Jendrasiak, Oliwia Leszcz, Marta Kaczmarek, Martyna Kubiak, Amelia Bordiehn.

Trener: Adam Góral.

Skład Strażaka: Marcelina Mikołajczyk – Paulina Karczewska, Julia Wieprzowska, Oliwia Rogalska, Wiktoria Głuszko, Wiktoria Zielińska, Daria Czarnowska, Zofia Delatowska, Arleta Kłoda (60’ Barbara Siuda), Kinga Stefańska, Julia Ciesielska.

Rezerwowe: Kamila Popek - Wiktoria Delatowska, Oliwia Rzepnicka, Agnieszka Kufel, Barbara Siuda.

Trener: Piotr Brachucki.

Żółte kartki: Szumska (WSG/Sportis KKP II) – Karczewska, Zielińska, Czarnowska (Strażak)

Sędziowały: Agnieszka Cielepak – główna, Barbara Mrozek, Weronika Dorszewska – asystentki, Małgorzata Skopowska – techniczna.

85-674 Bydgoszcz,