Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Teoria, praktyka i wymiana doświadczeń - za nami Akademia Grassroots 2022 w Janikowie

W dniu 9 listopada 2022 roku w Janikowie odbyła się, organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, konferencja metodyczna dla trenerów Akademia Grassroots 2022. W konferencji udział wzięło niemal 400 trenerów.

 

Akademię Grassroots 2022 otworzył Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak. W swoim wystąpieniu Prezes wspominał śp. Andrzeja Magowskiego, a także uczcił jego pamięć minutą ciszy. Eugeniusz Nowak przedstawił również ważność edukacji trenerów poprzez aktywne uczestnictwo w szkoleniach, a także zwrócił uwagę na wzrost niesportowych zachowań oraz wysoce niesportowych zachowań zawodników, na ktore nie zawsze w sposób właściwy reagują szkoleniowcy. Ponadto zaapelował o właściwe zachowania na ławkach rezerwowych trenerów i innych osób funkcyjnych. Na problem zwrócił uwagę Wydział Dyscypliny K-PZPN w swoim raporcie za sezon 2021/2022.

 

Całą konferencję moderowała przedstawicielka Departamentu Grassroots PZPN Paulina Konarzewska.

 

 

374 trenerów wysłuchało wykład o inicjatywach Grassroots (prelegentka - Paulina Konarzewska), rozwoju projektu PZU Futbol Plus, którego celem jest upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami (Michał Zieliński) oraz nowej inicjatywy PZPN, popularyzującej indywidualną ścieżkę rozwoju młodych graczy – Narodowy Turniej Gry 1x1 (Michał Libich).

 

Ważne informacje na temat Nowego Programu Szkolenia PZPN przedstawił Adam Łopatko.

 

 

Po przerwie kawowej główne wykłady wygłosili Robert Bednarek (omawiał budowę i metodykę przygotowywania jednostki treningowej) oraz Michał Libich, który w swoim wystąpieniu skoncentrował się na zagadnieniach związanych z kreatywnością zarówno u piłkarza, jak i trenera.

 

W drugiej części konferencji, praktycznej trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów Mariusz Modracki i Krzysztof Jabłoński przedstawili, wraz z młodymi piłkarzami Małego Piłkarza Inowrocław, lekcję treningową pt. Doskonalenie tworzenia linii podania i zdobywania bramek, a trener Łukasz Frajtag zaprezentował pokazowy trening z wykorzystaniem środków treningowych niezbędnych do rozwijania umiejętności gry (rozumienia gry) zarówno w futsalu, jak i w „normalnej” piłce nożnej.

 

Na zakończenie sesji praktycznej, trener Krzysztof Urtnowski przedstawili w praktyce ideę treningu indywidualnego dla młodych graczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję