Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Trenerzy drużyn kobiecych szkolili się w Bydgoszczy

W miniony piątek na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu przy ul. Słowiańskiej w Bydgoszczy odbyła się organizowana przez Komisję Piłkarstwa Kobiecego i Wydział Szkolenia K-PZPN Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa dedykowana trenerom pracującym z drużynami kobiecymi. Udział w konferencji był bezpłatny.

 

Intensywny i wypełniony potężną dawką fachowej wiedzy dzień rozpoczął się o godz. 10:30 od wykładu byłego lekarza reprezentacji Polski kobiet, właściciela Ortho Sport Clinic dr Grzegorza Sobieraja pt. „"Najczęstsze kontuzje w piłce nożnej kobiecej, medyczne wskazania operacyjne, przerwy pooperacyjne”. Następnie trener przygotowania motorycznego reprezentacji U-19 Witold Zielazek omówił ważność rozgrzewki w kontekście prewencji urazowości w piłce nożnej kobiet. Kolejnymi prelegentami byli selekcjoner reprezentacji Polski U-17 Marcin Kasprowicz i trener bramkarek reprezentacji Polski U-17 Marcin Chmura. Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć praktycznych takich jak rozgrzewka z elementami prewencji urazowej, przykładowa jednostka treningowa w kategorii B1/B2 i trening indywidualny bramkarski. W zajęciach praktycznych uczestniczyła drużyna Sportis KKP Bydgoszcz, która na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorek U-17.

 

Komisja Piłkarstwa Kobiecego pragnie serdecznie podziękować wszystkim prelegentom, których wykłady i treningi pokazowe zapewniły bardzo wysoki poziom merytoryczny i spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem ze strony uczestników konferencji. Osobne podziękowania za nieocenione wsparcie organizacyjne kierujemy w stronę Prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka i Zarządu Sportis KKP Bydgoszcz.

 

Zainteresowanie, zaangażowanie i aktywność uczestników w wymianie doświadczeń szkoleniowych jest najlepszym dowodem na to, że warto organizować podobne wydarzenia dedykowane trenerom pracujących z drużynami futbolu kobiecego, który tak dynamicznie rozwija się w naszym kraju.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji autorstwa Dariusza Stońskiego - TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję