Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

W Gniewkowie znów zagrają o mistrzostwo świata!

13 lipca na Stadionie Miejskim w Gniewkowie odbędzie jedna z najciekawszych imprez sportowych w Polsce – Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę #Padaka2024.

 

Na czym polega tytułowe udawanie gry w piłkę, które już po raz drugi obejrzymy w Gniewkowie?

– To turniej, w którym umiejętnościami i poziomem gry raczej nie grzeszymy. Zazwyczaj w mistrzostwach świata biorą udział zespoły, które wybijają się ponad przeciętność w górę. W przypadku Mistrzostw Świata w Udawaniu Gry w Piłkę jest dokładnie na odwrót – tłumaczy Radosław Rzeźnikiewicz, pomysłodawca i pierwszy organizator imprezy. – Głównym celem jest integracja. Chciałem, żeby raz w roku odbyło się spotkanie osób, które na co dzień regularnie uczęszczają na mecze niższych lig i lubią ten klimat. Oczywiście, gramy w piłkę, ale z uśmiechem na twarzy i przymrużeniem oka. Walka o puchary jest na drugim miejscu. W sumie to wciąż nie rozstrzygnęliśmy, czy mistrzem świata zostaje drużyna, która zajmuje pierwsze, czy ostatnie miejsce w mistrzostwach – dodaje twórca youtube’owego kanału kartofliska.pl.

 

Pierwsze trzy edycje mistrzostw odbyły się w latach 2017-19 w województwie wielkopolskim (Bibianna i Przykona). Po pandemicznej przerwie impreza przed rokiem powróciła w Gniewkowie, kiedy to uświetniła 90-lecie miejscowej Unii. Sukces zachęcił organizatorów do powtórki.

 

 

Sobotnia, piąta już edycja będzie rekordowa – wezmą w niej udział 24 zespoły z całej Polski, z siedmiu województw.

 

– Część na co dzień rywalizuje w Klasie B, czyli na najniższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju pod egidą PZPN. Część gra w lokalnych ligach amatorskich. Będą też ekipy skupione wokół internetowych społeczności czy złożone po prostu z grupy znajomych. W stawce nie zabraknie gwiazd polskich niższych lig i produkcji spod znaku kartofliska.pl. Do Gniewkowa przyjedzie między innymi Coco Jambo Warszawa. Ten zespół na Facebooku śledzi prawie 80 tysięcy osób. To sporo więcej niż na przykład występujące w PKO BP Ekstraklasie Radomiaka Radom czy Motor Lublin – opowiada Szymon Tomasik z zarządu Unii Gniewkowo.

 

 

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 11. Na Stadionie Miejskim nie zabraknie dodatkowych atrakcji, będzie można też skorzystać ze strefy gastronomicznej. Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę odbywają się pod patronatem prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusza Nowaka. Po zakończeniu turnieju w sąsiadującym ze Stadionem Miejskim Parku Wolności odbędzie się After Party. Na scenie wystąpią Zbyszko Band, Gejzer oraz gwiazda wieczoru DzianiWstęp na turniej oraz After Party jest bezpłatny.

 

Więcej informacji o imprezie i startujących w niej drużynach można znaleźć POD TYM LINKIEM.

 

LISTA UCZESTNIKÓW

 

Unia Gniewkowo (woj. kujawsko-pomorskie), Jeziorak Zbiczno (woj. kujawsko-pomorskie), Latarnik Choczewo (woj. pomorskie), Start Szczawin (woj. łódzkie), Unia Leszcze (woj. kujawsko-pomorskie), Odlew Poznań (woj. wielkopolskie), LZS Liszkowo (woj. kujawsko-pomorskie), LZS Chrząstowo (woj. kujawsko-pomorskie), Coco Jambo Warszawa (woj. mazowieckie), Piwkarze Tychy (woj. śląskie), Orzeł Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie), LZS Chojno-Sarnowa (woj. wielkopolskie), Huragan Uszczyn (woj. łódzkie), LZS Karszew (woj. wielkopolskie), Akademia Mistrzostwa Sportowego (woj. mazowieckie), Czarni Wierzchosławice (woj. kujawsko-pomorskie), Fuks Wielowicz (woj. kujawsko-pomorskie), Sokół Spore (woj. zachodniopomorskie), Zapchajdziura (zespół złożony z kibiców), Kartofliska, Pociąg do Futbolu, Masarnia Murzynno Nowak&Nowak, Bar Ulubiona ETV Warszawa, The Naturat.

 

Tekst: Szymon Tomasik

fot. Kamil Szeról

 

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję