Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Wyjaśnienie dot. obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych

Odpowiadając na pytania kierowane telefonicznie i mailowo do Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 roku (z późniejszymi zmianami) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających z wystąpienia stanu epidemii informujemy, że:

 

1. Do 31 stycznia zostało wydłużone rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316, 2353 i 2430).

 

2. W oparciu o § 10 pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, możliwe jest prowadzenie działalności związanej z organizacją współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez Kujawsko-Pomorski ZPN. Zaświadczenia o członkostwie i uczestnictwie we współzawodnictwie wydaje biuro Związku w Bydgoszczy po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby drogą mailową na adres kujawpomorski@zpn.pl.

 

3. Na podstawie § 10 pkt. 15 rozporządzenia, prowadzenie treningów oraz organizacja współzawodnictwa sportowego i wydarzeń sportowych dla dorosłych są zabronione. Wyjątek stanowią zawodnicy pobierający stypendium sportowe Ministra Sportu, zawodnicy kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej oraz osoby uprawiające piłkę nożną zawodowo w ramach lig zawodowych, to znaczy pobierające wynagrodzenie z tytułu gry w piłkę nożną, stanowiące znaczą część ich dochodu.

 

4. Zgodnie z § 10 ust. 16 okoliczności, o których mowa w ust. 15 pkt 1 (pobieranie stypendium zgodnie z Ustawą o Sporcie z dnia 25 czerwca 2010 r., członkostwo w kadrze narodowej lub reprezentacji olimpijskiej/paraolimpijskiej lub uprawiający sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie prowadzonym przez właściwy związek sportowy), potwierdza dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy.

 

WYJAŚNIENIE:

Sport zawodowy oznacza uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem, bez względu na to, czy pomiędzy sportowcem zawodowym a odpowiednią organizacją sportową istnieje formalna umowa o pracę czy też nie, w przypadku gdy wynagrodzenie przekracza koszty uczestnictwa i stanowi znaczącą część dochodów dla sportowca. Koszty podróży i zakwaterowania związane z uczestnictwem w zawodach sportowych nie są uważane za wynagrodzenie dla celów niniejszego rozporządzenia.Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję