Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Ze Świecia na Narodowy! Kolejne finały Pucharu Tymbarku za nami!

W dniach 08-09.05.2023 zostały rozegrane wojewódzkie finały o Puchar Tymbarku w województwie Kujawsko-Pomorskim. Była to XXIII edycja tego piłkarskiego święta w naszym regionie. Frekwencja i zainteresowanie turniejem były ogromne, mimo tegorocznej zmiany formuły rozgrywek. Radość i zaangażowanie dzieci to najlepsze co może spotkać wojewódzką oraz krajową piłkę.

 

Turniej o Puchar Tymbarku to wyjątkowe rozgrywki. Charakteryzuje się tym, że jest ogólnodostępny i nie trzeba być zawodnikiem lub zawodniczką klubu piłkarskiego, aby wziąć w nim udział. Polski Związek Piłki Nożnej od tego roku zwiększył możliwość zgłoszenia drużyn do turnieju, ponieważ mogły w nim brać udział tylko i wyłącznie drużyny zapisane przez szkoły. W województwie Kujawsko-Pomorskim przyniosło to świetny efekt, ponieważ do samych rozgrywek przystąpiło ponad 500 drużyn, co jest absolutnym rekordem. - Sama formuła spowodowała, że globalnie zgłosiło się więcej zespołów wśród dziewczynek. Młode adeptki futbolu, które na co dzień trenują w klubach namówiły swoje koleżanki do uczestnictwa w turnieju. Wierzymy, że dziewczynki jak i chłopcy, którzy do tej pory nie trenowali piłki nożnej systematycznie, złapali bakcyla i zapiszą się do klubów w swoich miejscowościach. - opowiada Michał Żurowski, Koordynator Wojewódzki rozgrywek K-PZPN.

 

 

Organizacja na wysokim poziomie

 

Same finały wojewódzkie to tylko przysłowiowa „wisienka na torcie”. Praca nad organizacją turnieju to proces, o którym mówi się raczej rzadko. Na sporą poprawę wyników zgłoszeń złożyła się świetna koordynacja zgłoszeń oraz szerokie promowanie turnieju w Social Mediach i szkołach. Świetny kontakt ze zgłaszającymi, duża ilość postów w internecie oraz czasami bezpośredni kontakt z placówkami oświaty, przyniósł wyżej wspomniany rekord chętnych drużyn do gry. Należy również podkreślić, że sama organizacja finału była świetna. - Turniej finałowy przebiegał bardzo sprawnie i płynnie. Wdrożyliśmy pierwszy raz aplikację, gdzie trenerzy oraz wszyscy zainteresowani, na bieżąco mogli śledzić wyniki, godzinę meczu, czy numer boiska, gdzie konfrontowały się szkoły. Dopisała również pogoda, co pozwoliło uczestnikom jak i ich rodzinom spędzić naprawdę przyjemny czas na urokliwym stadionie w Świeciu. - wspomina Żurowski. Finały Tymbarku od lat są rozgrywane w Świeciu ze względu na dobrą infrastrukturę obiektu oraz świetny dojazd dla wszystkich. Wydaje się to prozaicznym aspektem, aczkolwiek ma bardzo duże znaczenie.

 

 

Emocje gwarantowane

 

Jak co roku rozgrywkom towarzyszyły emocje. Każdy miał je oczywiście różne. Jedni płakali ze szczęścia, a inni z powodu przegranej. Wszystkie odczucia zawsze były prawdziwe. Po każdej zdobytej bramce dzieci cieszyły się jakby rozgrywały turniej Mistrzostw Świata, a na samym stadionie panowała rewelacyjna – rodzinna atmosfera. Nie zabrakło również emocji stricte piłkarskich. Finały muszą przecież wyłonić zwycięzców, a docierają do nich najlepsze ekipy w województwie. -Każda edycja niesie swoje emocje. W tym roku zapamiętamy na dłużej na pewno dwa momenty. Pierwszy to rzuty karne pomiędzy Szkołą Podstawową w Osiu, a Szkołą Podstawową w Białych Błotach (zespoły z 2 miejsca, które miały taką samą liczbę punktów, różnicę bramek, liczbę zdobytych bramek), które wyłoniły ćwierćfinalistę. Drugi to rzuty karne w samym finale U12 chłopców, pomiędzy SP 15 z Bydgoszczy, a SP 8 w Toruniu. W samym meczu padł remis 1:1. Zwyciężyli po serii rzutów karnych uczniowie z Torunia. - wspomina Michał Żurowski.

 

 

Najlepsi w regionie!

 

W turnieju finałowym mierzyło się 95 zespołów. Wartym odnotowania jest to, że we wtorek 9 maja, kiedy to rywalizowały kategorie U10 i U12 chłopców, dotarł reprezentant każdego spośród 23 powiatów w województwie kujawsko-pomorskim. W klasyfikacji końcowej zwyciężyły drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych i to one pojadą na ogólnopolskie finały rozgrywane na Stadionie Narodowym:

 

 • U8 dziewcząt – SP Stawki
 • U8 chłopców – SP 44 MS Bydgoszcz
 • U10 dziewcząt – SP1 Aleksandrów Kujawski
 • U10 chłopców – SP 60 Bydgoszcz
 • U12 dziewcząt – SP 8 Toruń
 • U12 chłopców – SP 8 Toruń

 

 

Nagrody indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych

 • Najlepszy bramkarz chłopcy: Jakub Mróz (U8), Mikołaj Lipiński (U10), Nataniel Bińkowski (U12)
 • Najlepszy bramkarz dziewczynki: Jowita Kozioł (U8), Weronika Falkiewicz (U10), Oliwia Went (U12)
 • Najlepszy strzelec chłopcy: Miłosz Warzecha (U8), Alan Markiewicz (U10), Franciszek Wandowicz (U12)
 • Najlepszy strzelec dziewczynki: Zuzanna Stefiej (U8), Lena Kułakowska (U10), Marysia Kruczyńska (U12)
 • Najlepszy zawodnik chłopcy: Jan Stasiak (U8), Oliwier Reiwer (U10), Karol Kupczyk (U12)
 • Najlepszy zawodnik dziewczynki: Julia Lutomirska (U8), Lena Zientara (U10), Marysia Mrozik (U12)

 

Tomasz Szpunar

 

fot. PZPN

 

                                                                                                                                                                          

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję