Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Elana Toruń zdobywa Puchar Polski na szczeblu K-PZPN

Elana Toruń pokonała Chemika Moderatora Bydgoszcz 4:0 w rewanżowym meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN i tym samym triumfowała w rozgrywkach wojewódzkiego PP w sezonie 2017/2018. W pierwszym spotkaniu torunianie wygrali 5:2.

Środowy pojedynek przebiegł przy dominacji torunian, którzy po pierwszym meczu byli zdecydowanymi faworytami rewanżu. Gospodarze ambitnie próbowali przeciwstawić się liderowi III ligi gr. II, ale rezultat bezbramkowy utrzymał się zaledwie do 21 minuty. Wówczas to wynik otworzył Daniel Ciechański. W 44 minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W drugiej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Stąporski (77’, 81’).

Za zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN drużyna toruńskiej Elany otrzymała nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Do przegranego w finale Chemika Moderatora trafiło 5 tysięcy złotych. Puchary, medale i nagrody rzeczowe finalistom wręczali: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Zbigniew Ostrowski, Wiceprezes K-PZPN - Michał Dołożenko, Członek Prezydium Zarządu K-PZPN - Januariusz Stodolny i Adam Soroko - Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu UM Bydgoszczy.

85-674 Bydgoszcz,