Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

IKKP Noteć Inowrocław z Pucharem Polski Kobiet na szczeblu K-PZPN!

Piłkarki IKKP Noteć Inowrocław triumfatorkami rozgrywek o Puchar Polski Kobiet na szczeblu K-PZPN w sezonie 2020/2021. Podopieczne trenera Filipa Skorego pokonały drużynę Mustanga Wielgie 3:1 (2:0) po trafieniach Marty Ossowskiej (11 min., 76 min.) i Adrianny Lipowskiej  (18 min.). Jedyne trafienie dla ekipy z Wielgiego zanotowała w 60 minucie Ewelina Czubakowska.

Rozegranie meczu do ostatnich chwil stało pod znakiem zapytania z powodu zalegającej na sztucznej murawie stadionu przy ul. Słowiańskiej w Bydgoszczy warstwy wody po kilkunastogodzinnych opadach deszczu. Ostatecznie mecz udało się rozpocząć, choć z półgodzinnym opóźnieniem. Do trudnych warunków boiskowych lepiej przystosowały się inowrocławianki, które już w 11 minucie za sprawą Marty Ossowskiej otworzyły wynik pojedynku. Po zaledwie siedmiu minutach prowadzenie podwyższyła Adrianna Lipowska. W 60 minucie gola kontaktowego dla Mustanga zdobyła Ewelina Czubakowska, jednak ostatnie słowo należało do zespołu trenera Skorego, który w 76 minucie ustalił rezultat meczu finałowego po golu Ossowskiej.

Triumfatorki tegorocznej edycji Pucharu Polski Kobiet na szczeblu K-PZPN poza pucharami (jeden z nich jest przechodni) i medalami za zwycięstwo odebrały z rąk prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka czek opiewający na 5 tys. złotych ufundowany przez PZPN. Do przegranych w finale trafiło z kolei 2,5 tys. złotych od Kujawsko-Pomorskiego ZPN. IKKP Noteć Inowrocław reprezentować będzie nasze województwo na szczeblu centralnym Pucharu Polski.