Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

Mini Mistrzostwa Europy, czyli sportowe emocje i dobra zabawa

Uśmiech na twarzy młodych piłkarek i piłkarzy – to najlepszy dowód na to, że warto było zorganizować turniej Mini Mistrzostwa Europy 2021. W poniedziałek, 7 czerwca 240 zawodników z 24 klubów rywalizowało na obiektach Bydgoskiego Centrum w  Bydgoszczy o Puchar Prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka.

 

Turniejowe pojedynki odbywały się jednocześnie na sześciu boiskach o wymiarach zgodnych z unifikacją dla rozgrywek Juniora E (orlik). Dodatkową frajdą dla młodych zawodników był fakt, iż decydujące mecze turnieju odbywały się na głównej płycie Stadionu Zawiszy, a spotkania o najwyższą stawkę sędziowała arbiter międzynarodowa Paulina Baranowska wraz z sędziami ekstraklasy Michałem Sobczakiem i Bartoszem Kaszyńskim.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali na własność sprzęt meczowy odpowiadający barwom reprezentacji narodowej, którą wylosował ich zespół. W przerwach między meczami na każdego czekał smaczny poczęstunek, a nagrody rzeczowe ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej dopełniły celu jakim było sprawienie radości młodym adeptom futbolu.

 

Pierwsze miejsce w turnieju zajęli zawodnicy UKS Gol Brodnica występujący jako Szwecja, na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z UKS Tęcza Bydgoszcz (Polska) a trzecią i czwartą lokatę zajęły ex aequo Olimpia Grudziądz (Dania) i JAcademy Toruń (Szwajcaria).

 

W uroczystej dekoracji i wręczeniu nagród indywidualnych uczestniczyli: Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, Wiceprezes K-PZPN Michał Dołożenko, Wiceprezes ds. szkoleniowych Andrzej Magowski i Skarbnik K-PZPN Januariusz Stodolny.

 

„Dziękuję Wam wszystkim za przyjazd do Bydgoszczy. Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju i dziękuję za sportową rywalizację w duchu fair play. Myślę, że wszyscy wyjedziecie z Bydgoszczy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń. Ten turniej pokazał, że warto w przyszłości organizować podobne imprezy. Z pewnością nie jest to ostatni tego typu turniej pod egidą Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej” – podsumował Prezes Eugeniusz Nowak.

 

NAGRODY INDYWIDUALNE:

 

Najlepsza Bramkarka: Amelia Sikora (Polska, Tęcza Bydgoszcz)

Najlepszy strzelec: Franciszek Wandowicz (Macedonia, Włókniarz Torun)

Najlepszy zawodnik: Karol Kupczyk (Szwecja, Gol Brodnica)

Nagroda Fair Play: Maja Wiśniewska (Polska, Tęcza Bydgoszcz)

 

Organizatorem turnieju był Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z Bydgoskim Centrum Sportu i Miastem Bydgoszcz.

 

Za wsparcie organizacyjne dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

fax 52 341 72 08

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82, fax 56 622 70 33

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel./fax 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję