Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Nasza pasja i motywacja - piłka!

Wyszukaj:

"Polska" Mistrzem Świata! Uczestników turnieju Mini Mundial oklaskiwał Prezes PZPN

Ponad 300 zawodników i zawodniczek rywalizowało w poniedziałek 29 sierpnia na boiskach Kompleksu Sportowego Zawisza w turnieju Mini Mundial 2022 o Puchar Prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka. Zawodników w kategorii Orlik E1 oklaskiwało wielu znamienitych gości z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą na czele.

 

Spotkania rozgrywane były równolegle na 8 znakomicie przygotowanych boiskach Kompleksu Sportowego Zawisza zarządzanego przez Bydgoskie Centrum Sportu. Do rywalizacji zaproszono 32 drużyny w kategorii Orlik E1 (rocznik 2012 i młodsi): 16 z okręgu bydgoskiego i po 8 z okręgu toruńskiego i włocławskiego. Ostatecznie do walki o główne trofeum przystąpiło 31 ekip, gdyż jedna z drużyn nie przybyła na turniej. Wszystkie zespoły przed rozpoczęciem zmagań otrzymały ufundowany przez K-PZPN komplet meczowy, na który składały się koszulki, spodenki i getry. Każda z drużyn obdarowana została strojami w kolorach zgodnych z barwami narodowymi reprezentacji, która została jej przydzielona w wyniku losowania.

 

 

Punktualnie o godz. 10:30 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, w którym udział wzięli m.in. Prezes Eugeniusz Nowak, Wiceprezesi: Andrzej Magowski i Michał Dołożenko oraz Dyrektor Bydgoskiego Centrum Sportu Adam Soroko. Do wysokiego poziomu organizacyjnego dostosowała się również aura, która po kilku dniach tropikalnych upałów zlitowała się nad uczestnikami turnieju. Młodych adeptów futbolu aktywnie wspierali z trybun licznie zgromadzeni rodzice, a część z nich – zgodnie z naszą sugestią – przywdziała barwy narodowe reprezentacji, a nawet zabrała ze sobą akcesoria kibicowskie takie jak bębny i trąbki.

 

 

Cały turniej przebiegł w kapitalnej atmosferze i w duchu fair play, zatem znakomici arbitrzy prowadzący turniejowe zmagania nie mieli zbyt wiele pracy. A warto dodać, że rozjemcami turniejowych bojów byli m.in. Adam Lyczmański i Dariusz Ignatowski, a mecze półfinałowe i finał na głównym boisku stadionu Zawiszy poprowadzili arbitrzy międzynarodowi: Paulina Baranowska i Bartosz Frankowski. Ogromną niespodzianką dla uczestników turnieju było pojawienie się na trybunach Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, który jako wielki propagator piłki młodzieżowej skorzystał z zaproszenia prezesa Eugeniusza Nowaka i przybył do Bydgoszczy, by osobiście obserwować turniejową rywalizację i wręczyć nagrody najlepszym zespołom i zawodnikom. „Jestem pod dużym wrażeniem turnieju. Rywalizowała spora grupa zawodników, która mogła się sprawdzić ze sobą w fajnym, dobrze zorganizowanym turnieju, na dobrych boiskach. Myślę, że z niektórych piłkarzy, których widziałem dzisiaj w Bydgoszczy będzie w przyszłości spora pociecha. Oby więcej takich turniejów” – mówił Cezary Kulesza.    

 

 

Do fazy ćwierćfinałowej Mini Mundialu po pełnych sportowej walki pojedynkach awansowali: USA (Sportis Łochowo), Polska (Gol Brodnica), Japonia (MUKS CWZS Bydgoszcz), Korea Południowa (Młoda Włocławianka Włocławek), Walia (Chemik Bydgoszcz), Australia (Pogoń Mogilno), Belgia (Gol Chełmża) i Urugwaj (Akademia Młode talenty Toruń). . Pary 1/2 finału utworzyły: Polska – Japonia i Australia – Urugwaj i trzeba przyznać, że wszyscy półfinaliści dostarczyli kibicom zgromadzonym na trybunach stadionu Zawiszy wielu emocji. Ostatecznie Polska zwyciężyła z Japonią 3:2, a Urugwaj pokonał Australię 2:0. W wielkim finale turnieju Mini Mundial 2022 Polska zwyciężyła z Urugwajem 2:0, co oznaczało, że złote medale i Puchar Prezesa K-PZPN trafią do zawodników UKS Gol Brodnica. „Oby zwycięstwo Polski było dobrym omenem przed prawdziwym Mundialem w Katarze. Kolejny raz organizujemy turniej z okazji wielkiej piłkarskiej imprezy takiej jak Mistrzostwa Europy, czy teraz Mistrzostwa Świata. Drużyny bardzo chętnie przyjeżdżają na nasz turniej i opuszczają go pełni pozytywnych wrażeń. Myślę, że jest to duże przeżycie dla tych młodych piłkarek i piłkarzy, którzy już na początku swojej piłkarskiej przygody mają okazje uczestniczyć w Mistrzostwach Świata. Wprawdzie „mini”, ale jestem przekonany, że dla nich było do duże wydarzenie, które będą długo wspominać" - ocenił Prezes Eugeniusz Nowak.

 

Puchary, medale i nagrody indywidualne wręczali: Prezes PZPN Cezary Kulesza, Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, Wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel oraz Wiceprezesi  K-PZPN: Michał Dołożenko, Andrzej Magowski i Jarosław Chwiałkowski.

 

 

Organizator turnieju:

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

Oficjalny partner turnieju:

Miasto Bydgoszcz

 

Współorganizator:

Bydgoskie Centrum Sportu

 

Honorowy Patronat:

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

 

Partner turnieju:

Cukiernie Rem Marco

 

Czołówka turnieju:

  1. POLSKA (UKS GOL BRODNICA)
  2. URUGWAJ (AKADEMIA MŁODE TALENTY TORUŃ)
  3. JAPONIA (MUKS CWZS BYDGOSZCZ)
  4. AUSTRALIA (POGOŃ MOGILNO)

 

NAGRODY INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Oliwier Janczak (Polska)

NAJLEPSZY ZAWODNIK: Paweł Simiński (Japonia)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Eryk Drozdowski (Urugwaj)

FAIR PLAY:  Pogoń Mogilno (Australia)

 

fot. Robert Sawicki

 

TVP3 BYDGOSZCZ O TURNIEJU

 

POLSKIE RADIO PIK O TURNIEJU

 

FOTORELACJA Z TURNIEJU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

85-674 Bydgoszcz,

ul Gdańska 163

tel. 52 34113 33, 52 341 31 43

 

e-mail: kujawpomorski@zpn.pl, bydgoszcz@kpzpn.pl

 

Konto bankowe: Bank Millenium

69 1160 2202 0000 0001 4188 4663

 

Podokręg Toruń

 

87-100 Toruń,

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1/3

 

tel. 56 622 47 82

 

e-mail: torun@kpzpn.pl

 

Podokręg Włocławek

 

87-800 Włocławek,

ul. Królewiecka 27

 

tel. 54 232 79 12

 

e-mail: wloclawek@kpzpn.pl

 

Copyright © 2018 - Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Realizacja: GREGSOFT Group

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję